Náš príbeh

______________________________________________________________________________

Všetko to začalo jedným maličkým, osamelým čiernobielym mačiatkom, plačúcim pod balkómni paneláka, ktorého sme sa ujali. Bol to náš úžasný kocúrik Giaf, ktorý prežil u nás krásnych, spokojných 13 rokov. Veríme, že sa na nás pozerá z mačacieho nebíčka, kam sa nedávno odobral a drží nám palce. 

Giafko bol istý čas u nás pánom domu, no o nejaký čas prišiel Felix, čierny kocúrik s bielou náprsenkou, bruškom a ponožkami. Potom to už išlo v rýchlom slede. Zistili sme, že Giafkovi nerobí problém mačacia spoločnosť a mesto, v ktorom sme bývali, ako nakoniec väčšina miest, bolo plné túlavých mačiek. Tak nám pribudla Tiginka, malinké tigrované mačiatko, ktoré nám doslova mňaukalo pred dverami a Lorenka so silným zápalom pľúc. Ďalej nasledovali Jesika, krásna ukecaná trojfarebka a elegantná čierna Čičinka.   


Ako to už na dedine býva, aj tu sa nájde veľa opustených, vyhodených zvierat :-( A tak sa naše rady čoskoro rozrástli o malých bračekov Mikynka a Saška. Náš Alexko sa okamžite ustanovil za ich opatrovníka a dodnes ich umýva a stará sa o nich :-)

Ďalším členom našej mačacej rodiny sa onedlho stal Aren. Z plachého, bojazlivého mačaťa sa stal jeden mojkavý kocúrik, ktorý žiarlivo vopchá hlavičku pod ruku zakaždým, keď hladkáme inú mačičku :-)

A takto by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej ...

Medzi starostlivosťou o mačičky sme ešte priebežne prichýlili psíkov a šteniatka, ale tie sa postupne presťahovali do nových domovov, alebo OZ, ktoré sa špecializujú na psíkov. U nás zostali len Boby, Čepy a Tinka.


Veľmi rýchlo sa rozchýrilo, že milujeme mačičky a tak nám raz deti od susedov doniesli malého čiernobieleho kocúrika. Samozrejme sme Alexka prijali a s otvorenou náručou ho prijala aj Jesika, ktorá sa ujala úlohy náhradnej mamy. Dodnes Alexka umýva, aj keď je už väčší, ako ona :-) . Onedlho prišli deti znova, tentokrát s maličkým tigríkom. Ešte aj teraz má dospelý Vilko pohľad malého mačiatka, aký mal, keď nám ho priniesli a zmestil sa nám do dlane. 

Už dlhšiu dobu sme sa pohrávali s myšlienkou presťahovať sa do domu so záhradou. Po pomerne dlhom hľadaní sme konečne našli vhodné miesto, vyhovujúce aj našim finančným možnostiam, v obci Dobrá pri Kráľovskom Chlmci (okres Trebišov). Pre mačičky sme postavili pri dome malú voliéru, aby si aj ony mohli užiť čerstvý vzduch. 

Od roku 2019 sme súkromným azylom pre mačky s leukémiou (FeLV).  Staráme sa o mačacích leukemikov. Nové mačičky prijímame len s FeLV, potvrdenou PCR testom.  

Robíme všetko pre to, aby u nás FeLV pozitívne mačičky žili čo najdlhšie v zdraví a keď sa prejaví choroba, dostanú v rámci možností potrebnú veterinárnu starostlivosť.