Náš príbeh

______________________________________________________________________________

Všetko to začalo jedným maličkým, osamelým čiernobielym mačiatkom, plačúcim pod balkómni paneláka, ktorého sme sa ujali. Bol to náš úžasný kocúrik Giaf, ktorý prežil u nás krásnych, spokojných 13 rokov. Veríme, že sa na nás pozerá z mačacieho nebíčka, kam sa nedávno odobral a drží nám palce. 

Giafko bol istý čas u nás pánom domu, no o nejaký čas prišiel Felix, čierny kocúrik s bielou náprsenkou, bruškom a ponožkami. Potom to už išlo v rýchlom slede. Zistili sme, že Giafkovi nerobí problém mačacia spoločnosť a mesto, v ktorom sme bývali, ako nakoniec väčšina miest, bolo plné túlavých mačiek. Tak nám pribudla Tiginka, malinké tigrované mačiatko, ktoré nám doslova mňaukalo pred dverami a Lorenka so silným zápalom pľúc. Ďalej nasledovali Jesika, krásna ukecaná trojfarebka a elegantná čierna Čičinka.   

Ako to už na dedine býva, aj tu sa nájde veľa opustených, vyhodených zvierat :-( A tak sa naše rady čoskoro rozrástli o malých bračekov Mikynka a Saška. Náš Alexko sa okamžite ustanovil za ich opatrovníka a dodnes ich umýva a stará sa o nich :-)

Ďalším členom našej mačacej rodiny sa onedlho stal Aren. Z plachého, bojazlivého mačaťa sa stal jeden mojkavý kocúrik, ktorý žiarlivo vopchá hlavičku pod ruku zakaždým, keď hladkáme inú mačičku :-)

A takto by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej ...

Medzi starostlivosťou o mačičky sme ešte priebežne prichýlili psíkov a šteniatka, ale tie sa postupne presťahovali do nových domovov, alebo OZ, ktoré sa špecializujú na psíkov. U nás zostali len Boby a Čepy.

Veľmi rýchlo sa rozchýrilo, že milujeme mačičky a tak nám raz deti od susedov doniesli malého čiernobieleho kocúrika. Samozrejme sme Alexka prijali a s otvorenou náručou ho prijala aj Jesika, ktorá sa ujala úlohy náhradnej mamy. Dodnes Alexka umýva, aj keď je už väčší, ako ona :-) . Onedlho prišli deti znova, tentokrát s maličkým tigríkom. Ešte aj teraz má dospelý Vilko pohľad malého mačiatka, aký mal, keď nám ho priniesli a zmestil sa nám do dlane. 

Už dlhšiu dobu sme sa pohrávali s myšlienkou presťahovať sa do domu so záhradou. Po pomerne dlhom hľadaní sme konečne našli vhodné miesto, vyhovujúce aj našim finančným možnostiam, v obci Dobrá pri Kráľovskom Chlmci (okres Trebišov). Pre mačičky sme postavili pri dome malú voliéru, aby si aj ony mohli užiť čerstvý vzduch. 

Postupne nám pribúdali ďalšie a ďalšie mačičky, ktorým sme nedokázali odmietnuť pomoc. Dopracovali sme sa až k počtu 72, čo však už začalo byť v našich podmienkach neúnosné. Preto sa veľmi snažíme o adopcie. Aj keď je to ťažké, pomaličky sa nám darí umiestňovať mačičky do nových domovov.

Aj Vy nám môžete pomôcť adopciou. Pozrite si našu ponuku mačičiek na adopciu. Kým neznížime počet mačičiek v našej starostlivosti, nemôžeme pomôcť ďalším :-(