Darujte nám 2 % z dane

______________________________________________________________________________

Za niekoľko rokov pôsobenia nášho OZ prešla našimi rukami takmer stovka mačičiek, mnohé z nich majú dnes už svoje vysnívané domovy. V súčasnej dobe sa staráme o 50 mačičiek. Naše zvieratká skonzumujú mesačne vyše 600 kusov (400 g) konzerv, k tomu nerátane granúl. Každý mesiac použijeme okolo 60 vriec podstielky do mačacích wc. Spotrebujeme množstvo čistiacich a dezinfekčných prostriedkov, jednorazových podložiek, utierok. Veľkú položku vo výdavkoch tvoria veterinárne ošetrenia, lieky, prostriedky na podporu imunity aj vzhľadom na zdravotný stav našich zverencov. 

Keďže sme súkromný azyl bez podpory štátu alebo obce, pri zabezpečovaní týchto potrieb sme v plnej miere závislí od Vašej podpory. Pomôcť nám môžete aj poukázaním 2 % z dane.


Ak ste fyzická osoba - zamestnanec, nezabudnite do 15. februára 2023 požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane zo závislej činnosti. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2 %. Potvrdenie o zaplatení dane spolu s vyplneným Vyhlásením o poukázaní 2% je potrebné doručiť na daňový úrad v mieste Vášho bydliska.  

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie,  stačí v daňovom priznaní pre fyzické osoby vyplniť údaje v kolónkach pre poukázanie 2%. Viac informácií. 

Ak ste právnická osoba, tiež nám môžete poukázať 1,0 % (2 %) z dane. Postup nájdete tu.


Prosíme, nenechajte prepadnúť svoju šancu pomôcť nám dvoma % z dane !

------   Tlačivá na stiahnutie   ------

POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE

VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ DANE 

Údaje pre poukázanie 2 %

  •    IČO: 42409217 (zarovnať doprava, zľava nechať 4 medzery)
  •    Právna forma: Občianske združenie
  •    Názov: Mačičkovo Dobrá
  •    Ulica: Hlavná
  •    Súpis./orientačné číslo: 30/11
  •    PSČ: 076 41
  •    Obec: DOBRÁ

Foto: Cyrilko, kocúrik s čiastočne amputovanou prednou labkou, adoptovaný vo februári 2018 do Viedne