Darujte nám 2 % z dane

______________________________________________________________________________

Za niekoľko rokov pôsobenia nášho OZ prešla našimi rukami takmer stovka mačičiek, mnohé z nich majú dnes už svoje vysnívané domovy. V súčasnej dobe sa staráme o 36 mačičiek, z toho je 15 FeLV pozitívnych. Naše zvieratká skonzumujú mesačne vyše 200 kg mäsa alebo 560 kusov (400 g) konzerv, k tomu 30 až 40 kg granúl. Každý mesiac použijeme okolo 750 kg podstielky do mačacích wc. Spotrebujeme množstvo čistiacich a dezinfekčných prostriedkov, veterinárne ošetrenia, zákroky, vakcíny a lieky, aj vzhľadom na zdravotný stav našich zverencov, nás stoja mesačne od 100 do 1000 Eur.

Keďže sme súkromný azyl bez podpory štátu alebo obce, pri zabezpečovaní týchto potrieb sme v plnej miere závislí od Vašej podpory. Pomôcť nám môžete aj poukázaním 2 % z dane.


Ak ste fyzická osoba - zamestnanec, nezabudnite do 15. februára 2023 požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane zo závislej činnosti. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2 %. Potvrdenie o zaplatení dane spolu s vyplneným Vyhlásením o poukázaní 2% je potrebné doručiť na daňový úrad v mieste Vášho bydliska.  

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie,  stačí v daňovom priznaní pre fyzické osoby vyplniť údaje v kolónkach pre poukázanie 2%. Viac informácií. 

Ak ste právnická osoba, tiež nám môžete poukázať 1,0 % (2 %) z dane. Postup nájdete tu.


Prosíme, nenechajte prepadnúť svoju šancu pomôcť nám dvoma % z dane !

------   Tlačivá na stiahnutie   ------

POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE

VYHLÁSENIE O POUKÁZANÍ DANE 

Údaje pre poukázanie 2 %

  •    IČO: 42409217 (zarovnať doprava, zľava nechať 4 medzery)
  •    Právna forma: Občianske združenie
  •    Názov: Mačičkovo Dobrá
  •    Ulica: Hlavná
  •    Súpis./orientačné číslo: 30/11
  •    PSČ: 076 41
  •    Obec: DOBRÁ

Foto: Cyrilko, kocúrik s čiastočne amputovanou prednou labkou, adoptovaný vo februári 2018 do Viedne