Darujte nám 2 % z dane

______________________________________________________________________________

Naše občianske združenie Mačičkovo Dobrá pomáha mačičkám v núdzi. Vyhodené, hladné, choré, či zranené mačičky u nás nájdu azyl, veterinárne ošetrenie a potrebnú starostlivosť a lásku. Následne sa im snažíme nájsť nové, láskyplné domovy. Za niekoľko rokov pôsobenia prešlo našimi rukami takmer 100 mačičiek, mnohé z nich majú dnes už svoje úžasné domovy.

V súčasnej dobe sa staráme o vyše 50 mačičiek, ktoré mesačne skonzumujú 300 kg mäsa alebo 780 kusov (400 g) konzerv, k tomu okolo 40 až 50 kg granúl. Každý mesiac použijeme okolo 1000 až 1200 kg podstielky do mačačích záchodov. Spotrebujeme množstvo čistiacich a dezinfekčných prostriedkov, veterinárne ošetrenia, zákroky a lieky nás stoja mesačne od 150 do 600 Eur.

Pri zabezpečovaní týchto potrieb sme v plnej miere závislí od Vašej podpory. Aj tohto roku nám môžete pomôcť aj poukázaním dvoch % z dane.

Ak ste fyzická osoba - zamestnanec, nezabudnite do 15. februára 2019 požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane zo závislej činnosti. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2 %. Potvrdenie o zaplatení dane spolu s vyplneným Vyhlásením o poukázaní 2% je potrebné doručiť na daňový úrad v mieste Vášho bydliska do 30. apríla 2019

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie,  stačí v daňovom priznaní pre fyzické osoby vyplniť údaje v kolónkach pre poukázanie 2%. Viac informácií. 

Ak ste právnická osoba, tiež nám môžete poukázať 1,0 % (2 %) z dane. Postup nájdete tu.

Prosíme, nenechajte prepadnúť svoju šancu pomôcť nám dvoma % z dane !

------   Tlačivá na stiahnutie   ------

POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE

VYHLÁSENIE

Údaje pre poukázanie 2 %

  •    IČO: 42409217   (zarovnať doprava, zľava nechať 4 medzery)
  •    Právna forma: Občianske združenie
  •    Názov: Mačičkovo Dobrá
  •    Ulica: Hlavná
  •    Súpis./orientačné číslo: 30/11
  •    PSČ: 076 41
  •    Obec: DOBRÁ

Foto: Cyrilko, kocúrik s čiastočne amputovanou prednou labkou, adoptovaný vo februári 2018 do Viedne